Forum Programu Partnerskiego

Wydawnictwa Helion
Teraz jest 13 gru 2018, 10:00

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 kwi 2015, 21:56 

Nie będę opisywał dlaczego, ale po kilku róznych testach wiem, że pobranie sobie danych i wygenerowanie odowiednich danych jest najlepszym rozwiązaniem. Jest jednak mały problem. O ile pobranie danych książek (po za ebookami, o czym dalej) nie jest problemem, to pobieranie ich przy każdym wyświetlaniu jest mczące. Oczywiście zapisanie sobie lokalnie rozwiązuje sprawę. Jednak nie do końca, bo taka rzecz jak cena potrafi sie zmienić (a to jakas promocja, albo coś innego). Czy dałoby się udostępniać jakoś aktualne ceny książek na zapytanie? Ewentualnie podać godzinę, kiedy ceny się zmieniają?
Druga rzecz, to bałagan z ebookami. Żeby pobrać dane ebooka z ebookpointa, to raz musze dodać _ebook, a czasem #ebook inaczej nie działa. Czy nie można stworzyć jednego sposobu?

PostNapisane: 28 kwi 2015, 10:57 

Witam,

proszę mi napisać z jakich xml'i Pan korzysta (nazwy). Odnośnie ceny książek można skorzystać z linku:
http://helion.pl/plugins/new/xml/ksiazka.cgi?ident=swid3d

Pozdrawiam

PostNapisane: 29 kwi 2015, 22:20 

Tak obecnie korzystam, ale to tylko książki (i niepotrzebnie wszystkie dane, bo je wcześniej w ten sposób pobrałem i mam już w bazie), interesują mnie też e-booki (ze względu na to kto pojawia się na mojej stronie i jakie ma preferencje). I tu już tak ładnie nie jest. Pomijam to, że niepotrzebnie ściągane są pozostałe dane, które mam już w bazie, ale jak napisałem, to mniejszy problem. Większy to ta niejednoznaczność przy e-bookach i jak się okazuje, dane są czasami przekłamane (w poście obok podałem przykład)

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]